Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Статьи
ЕВРОПЕЙСКИЙ ИНСТИТУТ ЗДОРОВОГО ПИТАНИЯ
  • Register

Термін «вегетаріанство» з'явився лише в XIX столітті. Однак те, чого зараз ми присвоюємо ця назва, виникло набагато раніше і має глибоку, давню історію. Від піку популярності і забуття до відродження.

АНТИЧНІ ЧАСИ

У Стародавній Греції вегетаріанство зародилося в часи античності. Одним з перших відомих європейських вегетаріанців прийнято вважати Піфагора (570-470 рр. До н. Е.). Всім добре відомий внесок давньогрецького вченого в математику, але Піфагор також поширював вчення про те, що на кожну живу істоту слід дивитися як на споріднену душу, що логічно передбачала відмову від вживання м'яса.

У поглядах Піфагора простежувалися відгомони ідей давньоєгипетської цивілізації. У духовних традиціях Давнього Єгипту, основою яких була віра в реінкарнацію, практикувалася вегетаріанська ідеологія: утримання від вживання плоті і носіння одягу зі шкіри та хутра тварин. Ідеї ​​Піфагора - це не лише відмова від жорстокого поводження з тваринами, а гуманний спосіб життя, який призводить до мирного людського співіснування з навколишнім середовищем.

Багато видатних давньогрецькі мислителі, які прийшли після Піфагора, віддавали перевагу вегетаріанської (піфагорейської) дієті. Сократ, Платон і Аристотель неодноразово піднімали на дебатах питання про становище тварин в світі.

У Римській імперії ідеали Піфагора знайшли невеличкий відгук у людей. В цей жорстокий час багато тварин гинуло від рук гладіаторів в ім'я спортивних видовищ. Тут піфагорійців сприймали за людей, котрі підривають суспільство, тому в страху гонінь вони намагалися тримати свій спосіб життя в секреті. Проте, з III по VI ст. вегетаріанство стало поширюватися за межами Римської імперії, в першу чергу серед тих, хто був прихильником неоплатонической філософії. В ті часи народилося багато праць, що відображають ідеї вегетаріанства: 16-томну збірку Плутарха «Мораль», який включає в себе есе «Про поїданні плоті», «Про утриманні від м'ясної їжі» Порфирія, листи філософа-неопифагорейцев Аполлонія Тианского.

 

СХІД

Найбільш широкий розвиток вегетаріанства ми знаходимо на Сході. Суворе утримання від вживання м'яса було основним моментом у багатьох ранніх релігійно-філософських течіях, таких як індуїзм, брахманізм, зороастризм і джайнізм. До ненасильства і поваги до всіх живих істот закликали древні священні писання (наприклад, давньоіндійські трактати Упанішади і гімни Рігведи). Вегетаріанство завжди займало важливу позицію в навчанні буддизму, ядром чого є співчуття до всього живого. Видатний індійський правитель Ашока звернувся в буддизм, приголомшений жахами війни. Після чого в імперії були заборонені жертвопринесення і полювання заради задоволення.

ХРИСТИЯНІЗАЦІЯ

 Християнство принесло з собою ідею переваги людини над усіма живими істотами, виникло обгрунтування вбивства, використання людьми тварин в своїх цілях на основі думки, що лише людина має душу, розвиненою свідомістю, і вільною волею. На жаль, подібна точка зору і по сей день є досить поширеною в сучасному суспільстві.

Однак деякі неортодоксальні групи відокремлювалися від такого погляду. Наприклад, маніхейство (релігійна течія, що зародився в Вавилонії в середині III ст.) Було ще однією філософією, яка виступає проти насильства над живими істотами.

Ренесанс і Епоха Відродження

Протягом раннього Ренесансу відкрита вегетаріанська позиція була рідкісним феноменом. Царство голоду і хвороб, відсутність врожаю і дефіцит продовольства принесли свої плоди. М'ясо було в дефіциті і вважалося розкішшю для багатих. Пізніше погляд людей знову звернувся до античної класичної філософії. Пифагорейские і неоплатонічні ідеї ставали знову авторитетними в Європі. Повернення до античної філософії виражалося в усвідомленні того, що тварини чутливі до болю і тому заслуговують до себе морального поводження.

З кривавим завоюванням «нових» земель в Європу стали транспортуватися нові овочеві культури, такі як картопля, цвітна капуста, кукурудза і т. П. Це зробило позитивний вплив на здоров'я людей. У заможної Італії Епохи Відродження такі особистості, як дієтолог Луїджі Корнаро (1465-1566), піддавали суворій критиці склалося пристрасть до надмірностей вищого класу і рекомендували вегетаріанську дієту. Леонардо да Вінчі (1452-1519), далекоглядний винахідник, художник і вчений, був прихильником суворого вегетаріанства і відкрито засуджував споживання м'яса.

 

XVIII - НИНІ

З початком Епохи Просвітництва в XVIII столітті відбулася переоцінка людського положення в світі, постали питання про те, що ж правильно і що веде до духовної досконалості. У цей період з'явилися і перші роботи, що піднімають ці питання людства. Французький натураліст Кюв'є в одному з трактатів сказав: «Людина пристосований, мабуть, до харчування переважно плодами, корінням і іншими соковитими частинами рослин».

У процесі переходу до індустріального етапу розвитку людства, населення поступово почало віддалятися від природи, скотарство набуло вже промислові масштаби, внаслідок чого м'ясо стало доступним і дешевим продуктом споживання.

У цей нелегкий момент в Англії сформувалася недержавна організація «Британське Вегетаріанське суспільство». Саме з цієї події і почалася популяризація терміна «вегетаріанство», який походить від лат. слова vegetus, що означає 'свіжий, активний, бадьорий'.

У XX столітті спостерігалося активний розвиток вегетаріанського руху. У багатьох країнах почали створюватися вегетаріанські спільноти, відкривалися вегетаріанські закладу, друкувалися книги, випускалися газети, що публікують дослідження, які допомагали заглибитися як в етичний, так і в фізіологічний аспект вегетаріанства. У 1908 році на території Німеччини був організований Міжнародний Вегетаріанський Союз (International Vegetarian Union), першочерговою метою якого служило поширення знань про вегетаріанство, а також організація заходів, спрямована на обмін досвідом та інформацією.

Під час Другої світової війни, в зв'язку з дефіцитом продовольства, британцям було запропоновано «копати за перемогу» і вирощувати власні фрукти та овочі. Здоров'я населення країни значно покращився внаслідок зсуву типу харчування в сторону вегетаріанства. Самі ж вегетаріанці отримували спеціальні талони, які дозволяли отримувати більше горіхів, яєць і сиру замість м'яса.

У 50-60-х роках двадцятого століття вегетаріанство поширилося і серед подвижників контркультури, оскільки східні ідеї пронизували західну популярну культуру.

У 70-ті роки увагу звернулося до етики благополуччя тварин, що почалося з виходу книги австралійського філософа-мораліста Пітера Сінгера «Звільнення тварин» в 1975 році. У цей час активно почало розростатися рух проти експериментів на тваринах.

У 80-90-х роках відбувся стрибок у розвитку вегетаріанства, оскільки катастрофічний вплив діяльності людства на Землю стало ще більш очевидним, а вегетаріанство стало розглядатися як шлях до збереження ресурсів Землі.

З 1980-х років почала набирати обертів ідея здорового способу життя. Споживання м'яса різко впало, так як мільйони людей вибрали вегетаріанство як безпечну і здорову альтернативу їх типу харчування.

Історія вегетаріанства у світі зачіпає всі культури світу. Вегетаріанський спосіб життя підтримував людство протягом багатьох тисяч років в моральному, релігійному та економічному плані. Коли чисельність населення зростає, а ресурси Землі виснажуються, вегетаріанство дає відповіді, як це подолати.

 

Першоджерело

Меню здоровое питание

Поделиться в соц.сетях:

 

НАША МИССИЯ:

Пропагандировать и внедрять здоровый образ жизни, путем продвижения продуктов здорового питания, поддержки их производителей и потребителей.

Оформить подписку

Зарегистрируйтесь для получения последних новостей, будьте в курсе всех событий нашего Интитута.